06 februar 2006
Lupčkajmo se ...
Poljub je nekaj, česar se ne da podariti, ne da bi nekaj vzel, in se ga ne da vzeti, ne da bi nekaj dal. Poljubljanje je zelo prefinjena ali pa zelo primitivna oblika komunikacije. So stvari, ki bi jih ne mogel povedati z milijonom pisem, kratkih sms sporočil, elektronskih pošt. Z enostavnim dotikom ustnic lahko človeku, ki ga imaš rad, sporočiš stvari, za katere besede ne obstajajo.
Vse se razvije iz preteklosti, iz začetkov poljubov in iz čudovitega verovanja, ki pravi, da so ljudje v davnih časih verjeli, da se v dihu skrivata duša in vsa moč posameznika. Izmenjati si dih pri poljubu je torej pomenilo nič drugega kot poroko dveh duš.
Koristen za zdravje ...
Poljubljanje je nekaj čudovitega, zelo prijetnega, čutnega, seksi in vseobsegajočega in vanj je potrebno vložiti veliko časa, čustev in domišljije. Poleg vseh prijetnih občutkov je pošten poljub s pravim partnerjem koristen tudi za zdravje in učinkuje kot zdravilo. Poljub sproži cel spekter fizioloških in psiholoških procesov, ki povečajo pripravljenost organizma na obrambo, povečuje imunsko odpornost in spreminja izgled, atraktivnost in izraznost telesa, obraza in duha.
Hujšanje ...
Pri poljubu se poveča srčni utrip, poveča pa se tudi poraba kalorij, celo za dvakrat. Že samo pri enem poljubu izgubimo 12 kalorij. In ne samo da s strastnim poljubljanjem izgubljamo kalorije, tudi zmanjšuje se želja po hrani. Poljubljanje aktivira celotno naše telo. Z njim sprožimo dvig adrenalina v krvi in pospešimo srčni utrip. Dober poljub lahko zviša srčni utrip z 72 na 100 utripov v minuti.
Mlad videz ...
Med poljubljanjem so aktivne obrazne mišice in tudi jezik, kar povzroča masažo obraznih mišic, ki se sprostijo, učvrstijo, povečajo napetost kože, odstranjujejo gubanje kože, povečajo njeno elastičnost in s tem pomlajujejo izgled. Po poljubljanju izgleda človek srečnejši in mlajši.
Zdravi zobje ...
Stomatologi priporočajo poljubljanje, saj opažajo, da pogosto poljubljanje zmanjšuje zobno gnilobo in zobne obloge. Po hrani so naša usta polna raztopljenih sladkorjev in kisle sline, ki povzročata zobne obloge. Poljubljanje je naravni "čistilni"proces, kajti pospešuje pretok sline in jo nevtralizira.
Sproščanje napetosti ...
Strasten poljub je najboljša tehnika sproščanja negativne energije, kajti preprečuje nastanek stresnih hormonov. To so hormoni, ki so krivi za povečan krvni pritisk, visok holesterol, oslabitev mišic in nespečnost. Na splošno poljubljanje uspešno pomirja živčni sistem in odpravlja stres. Kadar se poljubljamo, so naše ustnice v nasmehu in ker so naša občutja in odziv telesa močno povezana, se je skoraj nemogoče smejati in občutiti napetost v sebi. Prav tako postane naše dihanje globlje in oči so zaprte, kar počnemo ponavadi, kadar se sproščamo. Tako so ponavadi tisti, ki uživajo v poljubljanju bolj optimistični. Vsaj trije poljubi na dan ohranjajo romantično in prijetno vzdušje za cel dan.
Hitrejša prebava ...
Med poljubom se izmenjujejo telesne tekočine. Slina, ki jo stalno proizvajajo žleze, je v ustih vsakega človeka različna in vsebuje različne beljakovine, encime, bakterije, viruse itd. Pri poljubu pride do mešanja in izmenjave teh snovi. To stimulira sluznico, da se obnavlja, vzpodbuja imunski sistem. Z enim poljubom si izmenjamo tudi 250 bakterij. Čeprav se sliši grozno, so lahko bakterije za nas tudi koristne. Nekateri zdravniki namreč menijo, da izmenjani mikrobi zboljšajo našo prebavo.
Dviga samozavest ...
Ni boljšega dejanja za samozavest kot strasten poljub. Psihiatri trdijo, da kadar se poljubljamo, smo rečni. Kadar smo srečni, se počutimo veliko bolje. AfrodiziakPoljub je eden izmed najintimnejših dotikov, saj se med vsemi erogenimi conami usta najbližje možganom, čutnemu centru in centru za mišljenje. Deluje tudi kot afrodiziak, ki je pogosto veliko učinkovitejši kot marsikatera druga snov ali hrana. Verjetno boste ugotovili, da je za zdravje in dobro počutje potrebno narediti še kaj več, kot se zgolj strastno poljubljati, vsekakor pa poljubi ne škodijo, temveč prinašajo pozitivno energijo, samozavest in dobro počutje telesa in duha.
Tjaša, 11:20